Double Master IV

JAK DZIAŁA MASZYNA COLOMBO DOUBLE MASTER IV?

Maszynę Double Master IV charakteryzuje większa wydajność oraz moc niż maszynę Double Master II. Zasada działanie pozostaje analogiczna. Skoszona fasola zbierana jest przez system elastycznych podbieraków, które prowadzą materiał roślinny do podajnika, którego funkcją jest podnoszenie zebranego materiału do klepiska. Jednostka zbierająca jest podwieszona za pomocą systemu sprężyn i kółek prowadzących, które kopiuja nierówności terenu i umożliwiają idealną regulację wysokości podbieraków, pracujących blisko powierzchni gleby, przez co możliwy jest zbiór bez strat i wciągania ziemi.

Rotor młocarni, wykorzystuje system „Low lmpact Active Flow System” (System aktywnego przepływu o niskim oddziaływaniu FABI). System ten posiada regulację intensywności i czasu młócenia, pozwalając na zbieranie fasoli bez narażania na utratę jakości nasion. System niskiego oddziaływania FABI nie powoduje uszkodzenia nasion.

Na samym końcu cylindra młócącego znajduje się dmuchawa, który wyrzuca całą słomę na zewnątrz maszyny. Nasiona fasoli oraz drobne zanieczyszczenia przechodzą przez bęben i spadają na sita wibrujące, które prowadzą materiał do tyłu maszyny, gdzie wentylator eliminuje wszystkie drobne zanieczyszczenia. Nasiona przenośnikiem kubełkowym kierowane są do zbiornika. Zbiornik wyposażony jest w hydraulicznie podnoszony i przechylany system wysypowy.

 

 

Specyfikacja techniczna

Minimalna wymagana moc silnika 110-140 KM
Wymagane połączenie hydrauliczne węży – 4 pary
Szerokość zbieranego pokosu 1,845 mm
Ilość palców zbierających 138

Wymiary

Masa własna 5246 kg
Łączna szerokość maszyny 3250 mm
Długość maszyny 7523 mm
Wysokość maszyny 4067 mm
Wysokość rozładunku 3649 mm

System czyszczący

Powierzchnia sit czyszczących 2.98 m2
przepływ powietrza regulowany
Średnica wentylatora 700 mm
Pojemność zbiornika dla fasoli około 3000 kg

Młocarnia

Średnica rotora 600 mm
Długość rotora 3796 mm
Prędkość obrotów wału PTO 540obr/min

Copyright © 2017 Vitalpol. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie Projektowanie i wykonanie stron internetowych, Agencja Reklamowa w Krakowie - Anronet